Ognisko w Mirachowie 23.07.2022r.

“Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego - mówi Pan” (Mt 18.3).

“Nawrócenie do postawy dziecka jest warunkiem koniecznym wejścia do Bożego Królestwa. Kiedyś musisz stać się dzieckiem ufnym, pokornym, oczekującym wszystkiego od Pana. Jeśli nie staniesz się nim tutaj to będzie to musiało nastąpić w czyśćcu. Stan dziecięctwa jest bezwzględnie konieczny nie tylko do uświęcenia, ale i do zbawienia.”

“Na ile jesteś dzieckiem, na tyle jesteś młody duchem. Człowiek może być starcem już w wieku 20 lat. A może mieć lat 80 i dzięki duchowi dziecięctwa pozostawać młodym. Bóg jest zawsze młody i ustanowiony przez Chrystusa Kościół jest zawsze młody, dlatego potrzebuje on młodych w duchu, potrzebuje w tobie dziecka, które zdolne jest uwierzyć we wszystko. Człowiek stary nastawiony na rachunkowość, na liczenie za i przeciw ogranicza Bogu możliwość działania, stawia granice Jego miłości i miłosierdziu. Rachunkowość i ciągłe obliczanie, czy coś może, czy nie może się udać, czy ma szansę czy nie, jest cechą starości. Dziecko poszukuje księżyca i wierzy, że może go otrzymać - a przecież Pan Bóg chce ci dać więcej niż księżyc. On chce ci dać Swoje Królestwo, ale jeśli nie będziesz dzieckiem to zwiążesz Mu ręce.” ks. Tadeusz Dajczer

W domku myśliwskim należącym do Leśnictwa Mirachowo, Nadleśnictwo Kartuzy, odbyło się tradycyjne już spotkanie rekreacyjne członków COC Archidiecezji Gdańskiej zwane “ogniskiem w Mirachowie” albo “jedziemy na dzika”. W tym roku proponujemy tytuł:

“Blues w Leśniczówce - Mirachowo festiwal 23 lipca 2022 r” czyli warsztaty terapeutyczne pt. “Jak stać się dzieckiem Bożym”

             Atmosfera tegorocznego spotkania była niezwykła, przy muzyce, terkoczącym wesoło kole fortuny wciąż rozlegały się śmiechy i okrzyki radości bawiących się ludzi. Uczestnicy spotkania mogli tańczyć, śpiewać, brać udział w konkursach, zabawach ruchowych. Stoły uginały się od jadła i napojów a zwycięzcy nie mogli unieść nagród, tyle ich było. W krótkiej relacji filmowej postaraliśmy się oddać niezwykłą choreografię tegorocznego festiwalu. Najważniejsze jest uczucie wdzięczności, dlatego z dziecięcą nieudolnością, ale szczerym sercem

DZIĘKUJEMY !!!

             Dziękujemy Zarządowi COC za wzorową organizację spotkania integracyjnego.

             Dziękujemy Adamowi, Annie i Ani oraz ich Mężom za organizację stołów godną najlepszej restauracji i zgodną z wymaganiami epidemicznymi.

             Dziękujemy Panu Leśniczemu i jego rodzinie za królewski obiadek i udostępnienie Domku Myśliwskiego

             Dziękujemy Janie i Annie za magiczne Koło Fortuny, fanty spełniały marzenia każdego z uczestników, czego tam nie było, od eleganckiej biżuterii, kosmetyków, szaliczków, delikatnych porcelanowych figurek, filiżanek, kubeczków i artystycznie haftowanych serwetek poprzez zabawki małe i duże, gry i puzzle, po książki o przeróżnej tematyce. O słodyczach i innych smakołykach nie zapomnimy bo bardzo lubią je dzieci.

             W czasie warsztatów były też konkursy i wesołe zabawy, za które pomysłowym animatorkom i odważnym uczestnikom dziękujemy.

             Siostrze Blance ze zgromadzenia sióstr Pallotynek z Gdańskiej Górki za wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia, śpiew i grę na gitarze wszystkie dzieci małe i duże mówią - Bóg zapłać !

             Asystentowi Kościelnemu ks. Stanisławowi Ładzie i jego dostojnemu gościowi Księdzu Profesorowi za poświęcony czas i błogosławieństwo - Bóg zapłać

             Za wspólnie przeżyty czas, odpowiednią pogodę, miłość, radość i siłę do zabawy Panu Bogu wdzięcznym sercem wszyscy dziękujemy.

                                                                                                                      Elżbieta i Dominik Stec

(Filmy po naciśnięciu w poniższy link)

Ognisko w Mirachowie 23.07.2022r.

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl