Czcigodny Jubilacie, Księże Prałacie Stanisławie!

      Pan w Swej Boskiej mądrości zawsze w odpowiednim czasie powołuje ludzi i wyznacza im odpowiednie zadania. Dlatego wierzymy, że w życiu nie ma przypadków i zapewne to, że Bóg powołując Ciebie przed pięćdziesięcioma laty do stanu kapłaństwa, posłał Cię do pracy w Swojej winnicy, w parafii Św. Jadwigi Śląskiej w Gdańsku - Nowym Porcie, a po niespełna 5 latach ostatecznie do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim.
Bowiem właśnie tutaj Pan postawił na Twojej drodze osoby chore i niepełnosprawne, należące obecnie do COC, a którym, jako duszpasterz, przez te wszystkie lata kapłańskiej posługi oddawałeś się i nadal oddajesz się bez reszty.

     Dzisiaj, z okazji Twojego pięknego jubileuszu, 50-lecia święceń kapłańskich pragniemy podziękować Bogu za dar Twego kapłaństwa, a Tobie, drogi Księże, w imieniu wszystkich Ochotników Cierpienia - tych żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności - z całego serca dziękujemy za Twoje wielkie, otwarte serce, przepełnione miłością, z którą nieustannie pochylasz się nad chorymi i cierpiącymi. Dziękujemy Ci za to, że nigdy nie szczędziłeś czasu, ani sił, by napełniać nadzieją serca tych, których św. Jan Paweł II nazywał „drogocennymi perłami” i „skarbami Kościoła”, a którym niejednokrotnie ich niepełnosprawność i ból odbierały radość życia.

     Jesteś, Drogi Księże, dla nas wzorem kapłana świętego. Takich właśnie księży - jak powiedział św. Jan Paweł II - „potrzebuje Chrystus, bo o takich kapłanów woła dzisiaj świat”.

     Dziękujemy Ci zatem, że jesteś prawdziwym świadkiem Chrystusa pośród nas i życzymy, aby Ten, który wybrał Ciebie i uczynił Swoim kapłanem, nadal  hojnie Ci błogosławił, pomnażał siły i obdarzał zdrowiem i radością.
Niech Maryja - Matka Kapłanów - czuwa nad Tobą i wyprasza potrzebne łaski na dalsze lata owocnej posługi, a my - Ochotnicy Cierpienia, mając Cię w swoich sercach, obiecujemy nadal wspierać modlitwą.

Szczęść Boże. Członkowie Stowarzyszenia COC.

Pruszcz Gdański, 28 maja 2023r.

Kalendarz Świętych

Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl