ŚWIADECTWA CZŁONKÓW COC

  Nasze Stowarzyszenie zaprasza wszystkich członków i sympatyków COC do dzielenia się własnymi przeżyciami, i tym wszystkim co doświadczyli w czasie pielgrzymek, spotkań i uroczystości związanych z życiem naszej wspólnoty. Zachęcamy do składania świadectw dotyczących otrzymanych łask Bożych oraz wsparcia i życzliwości ze strony wolontariuszy i innych członków COC.

Propozycje świadectw prosimy wysyłać na adres:

W miarę możliwości będziemy je zamieszczać na naszej stronie internetowej.


 

Wspomnienia Marii Hojczyk z pielgrzymki szlakiem Miłosierdzia z Błogosławionym Luigim Novarese.
  Naszą pielgrzymkę z Błogosławionym Luigi Novarese rozpoczęliśmy w sobotni wieczór mszą św. w Domu Uzdrowienie Chorych w Głogowie, po której żegnani przez Wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża ruszyliśmy w podróż przez Niemcy, Austrię, Szwajcarię do Włoch. Długą drogę wypełniała nam modlitwa i podziwianie uroków alpejskich gór. Do Re dotarliśmy w niedzielę późnym wieczorem.

Drugiego dnia (poniedziałek), po mszy św. jadąc przez północne Włochy rejonu Piemont mijając pola ryżowa, uprawy kukurydzy i plantacje kiwi docieramy do Moncrivello do Domu Cichych Pracowników Krzyża. Tam wita nas siostra Serena – przełożona Wspólnoty, a historię powstania tego  domu, ośrodka terapii zajęciowej dla chłopców oraz pobliskiego sanktuarium Matki Bożej na Pniu przybliża nam brat Annibal z Kolumbii  oraz siostra Ewa.

Czytaj więcej...

 Wspomnienia Krzysztofa Gosza z pielgrzymki do Lourdes 2002 rok. 

  W dniach od 15 Sierpnia  do 22 Sierpnia 2002 roku odbyła  się ogólnopolska pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów do Maryjnego Miejsca jakim jest Lourdes, położone w południowo-zachodniej Francji, u podnóża Pirenejów, nad rzeką Gavede Pau, w regionie Midi-Pyrénées, w departamencie Pireneje Wysokie. Pielgrzymka organizowana była przez Caritas Polska i Episkopat  i  miała charakter ogólnokrajowy. Każda z Diecezji miała swoich reprezentantów. Z naszej Archidiecezji Gdańskiej wyjechało tylko 11 osób  w tym chorzy, niepełnosprawni i opiekunowie.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl