,, Aniele Boży Stróżu Mój " – rekolekcje w Sobieszewie.

           Grupa 40 członków Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej, osób niepełnosprawnych, opiekunów rodzinnych i wolontariuszy uczestniczyła w dniach 20-23 października 2023 w rekolekcjach. Kolejny raz przyjęły nas siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża prowadzące w Sobieszewie Ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla osób ociemniałych i niedowidzących.

           Tematem przewodnim rekolekcji było pytanie: „ Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem Stróżem „. Prowadziła je Siostra Justyna ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, które powołał w Wilnie w roku 1889 ks. Wincenty Kluczyński. Mówił do sióstr : „ Módlcie się z ufnością, z miłością cierpcie, pracujcie w milczeniu i cichości”.

           Siostra Justyna poprowadziła nas nietypową drogą. Pierwsze spotkanie to było poznawanie swoich imion, określanie swojego samopoczucia i swoich zainteresowań. Pozwoliło to na nawiązanie bliskiego kontaktu między siostrą a nami. Tego dotyczyło też malowanie farbami wodnymi rysunków na temat: Mój świat-moja codzienność”. Te zajęcia stanowiły wstęp do właściwego tematu.

             Przyjaźń z Aniołem Stróżem może stać się dla człowieka wyjątkową przygodą. Do osobistych i intymnych relacji z naszym Aniołem prowadzi 7 kroków: poznaj, słuchaj, proś, bądź posłuszny, ucz się, poświęć się, dziękuj. Siostra dokładnie omawiała kolejne kroki i otwierała nam oczy na potęgę naszego Anioła Stróża, który jest pośrednikiem między Bogiem i człowiekiem. Nosi nasze imię w sobie i prowadzi nas przez całe życie. Jeśli nauczymy się słuchać naszego Anioła, to spłynie na nas obfitość łask Bożych. Ten poseł Opatrzności Bożej sprawi, że będziemy wzrastać na drodze do świętości i dojrzewać w modlitwie. Pomaga nam bardziej kochać i uświadamia, że nasze życie jest cenne dla Pana Boga. Dopiero tu zrozumieliśmy, że nasz Anioł Stróż jest potężnym duchem, ma władzę, którą otrzymał od Stwórcy, ale człowiek nie zawsze potrafi wykorzystać moc i pośrednictwo swoich Aniołów.

              Jesteśmy bardzo wdzięczni siostrze Justynie za ukazanie nam prawdziwego obrazu Anioła i jego potężnej mocy.

            Oczywiście uczestniczyliśmy we wspólnych modlitwach: codzienna msza św., którą celebrował ks. prałat Stanisław Łada z piękną oprawą muzyczną zapewnili nam Piotr i jego mama Basia. Odmawialiśmy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, a wolny czas wykorzystywaliśmy na rozmowy przy stole zastawionym ciasteczkami, popijając herbatę lub kawę.

             Był to piękny czas wypełniony modlitwą, słuchaniem siostry Justyny ukazującej nam piękny i prawdziwy obraz naszego potężnego opiekuna- Anioła Stróża i szczerymi rozmowami.

Dziękujemy Hani Ładzie i Kasi Fandrejewskiej za przygotowanie wyjazdu, który wymagał wielu wysiłków, a na miejscu czuwania nad całością, aby nikomu nie działa się krzywda. Wszyscy uczestnicy w niedzielne popołudnie, zadowoleni i szczęśliwi wracali do swoich domów.

                                                                                   Marylka B.   

(Zdjęcia po naciśnięciu w poniższy link)

„ Aniele Boży Stróżu Mój „ – rekolekcje w Sobieszewie.

Kalendarz Świętych

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl