Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy radości płynącej spod znaku Gwiazdy Betlejemskiej.

Niech przychodzący  z wysoka Chrystus, odwieczne Słowo,

które stało się Ciałem i zamieszkało między nami

- blaskiem Swej miłości rozświetla każdy kolejny dzień Waszego życia

i nieustannie napełnia Wasze serca otuchą, nadzieją i pokojem.

10 grudnia 2023, w drugą  niedzielę Adwentu spotkaliśmy się tradycyjnie w Pomieczynie. Świętowanie rozpoczęliśmy Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Przyborka, którego w pięknych słowach przywitała doktor Elżbieta Stec u boku Zdzisława Waszkiewicza.                                             

„My, członkowie Apostolatu Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej z całego serca dziękujemy Panu Bogu za dar obecności Księdza Biskupa pośród nas. Odczuwamy bliskość i troskę apostolską Waszej Ekscelencji. My, osoby chore i niepełnosprawne, a także wolontariusze czujemy się wspólnotą dzieci Bożych, szczególnie zjednoczoną z osobą Ekscelencji poprzez Księdza Biskupa zawołanie “Jesteśmy Dziećmi Bożymi” i herb.

Patrząc na herb Waszej Ekscelencji pragniemy powiedzieć: my bardzo chcemy ofiarować nasze małe krzyże w zjednoczeniu z dużym Krzyżem Pana Jezusa, zgodnie z radami Jego Matki Maryi z Lourdes i Fatimy, za Kościół, za ludzi w potrzebie.”

Ksiądz biskup Piotr Przyborek w nawiązaniu do liturgii słowa II Niedzieli  Adwentu zaproponował nam trzy postanowienia na tegoroczny Adwent.

  1. Iz 40, 1-5. 9-11

Izajasz nawołuje naród wybrany, który cierpi w niewoli “pocieszajcie mój lud”, dlatego my również nie powinniśmy narzekać, powinniśmy uczyć siebie i innych, widzieć więcej dobra, niż zła we wszystkim. Przekazywać nadzieję, pocieszać to zadanie wynikające z chrześcijańskiej nadziei.

  1. P 3, 8-14

W Liście Apostolskim św. Piotr zwraca uwagę na zmianę perspektywy w ocenie czasu - “Jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień”. 

Ksiądz biskup naucza, abyśmy swoje życie oceniali z innej, szerszej perspektywy, szukając w nim Bożego planu. W trudnościach nie jest to łatwe zadanie, więc należy prosić o pomoc innych.

  1. Mk 1, 1-18

W Ewangelii św. Marka Izajasz i Jan Chrzciciel wzywają, aby przygotować drogę dla Pana. My również mamy zadanie dobrze przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, tak aby było widać w nas zachwyt nad cudem Narodzenia Pańskiego. Nasze przygotowanie powinno być świadectwem wiary, nadziei i miłości.

Po sprawowanej Eucharystii dla ducha udaliśmy się do gościnnego Dworku Barwik, gdzie państwo Janina i Zdzisław Okrój wraz z członkami rodziny przygotowali dla nas ucztę dla ciała. Był czas na śpiewanie kolęd, dzielenie się opłatkiem i wzajemne życzliwości.

Tak kochani to już czas składania sobie życzeń. Czas poprzedzony oczekiwaniem, adwentem, oraz modlitwą i wspólną pracą podczas warsztatów świątecznych. Ten czas dał nam radość bycia ze sobą, poznawania się na nowo i pamięci o tych wszystkich, których choroba, ból lub niepełnosprawność zamknęły w domach.

Dziękujemy Wam za dzielenie się swoimi talentami plastycznymi poprzez robienie wianków i kartek świątecznych, które z pewnością wzruszą nie jedną obdarowaną osobę.

Dziękujemy osobom zaangażowanym w zredagowanie trzeciej edycji naszego kalendarza, pomyślanego jako prezent świąteczny dla członków i przyjaciół COC. Tym razem tematem przewodnim kalendarza jest Jubileusz XX lecia Stowarzyszenia COC. Na kartach kalendarza znajdziecie garść informacji i historii z powstawania naszej wspólnoty.

Dziękując pochylamy się nisko przed naszymi dobrodziejami życząc wszelkiej pomyślności i szczęśliwego Nowego 2024 Roku.

Rada COC.

(Zdjęcia po naciśnięciu w poniższy link)

Wigilia w Pomieczynie 10 grudnia 2023

Kalendarz Świętych

Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl